Cam has logged 147 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
skulk

skulk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
78/52

78/52

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry