Cam has logged 24 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
78/52

78/52

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry