Sort by

Cam has logged 26 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Code Is In the Tooth

The Code Is In the Tooth

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry