Sort by

ThePhysician has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry