Sort by
  • A Haunting in Venice

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Swarm

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Stutz

  • Neal Brennan: Blocks

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★