Sort by

Graham has logged 68 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The River

The River

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Why?

Why?

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Emanuelle

Black Emanuelle

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kumbalangi Nights

Kumbalangi Nights

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guinea Pig 3: He Never Dies

Guinea Pig 3: He Never Dies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Dallas Connection

The Dallas Connection

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry