• The Expendables 3

    ★★

  • Jersey Boys

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Cold in July

    ★★½

  • The Angriest Man in Brooklyn

    ★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★

  • Blended

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Discoverers

    ★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Million Dollar Arm

    ★★½

  • God's Pocket

    ★★

  • Walk of Shame

  • Brick Mansions

    ★★

  • Small Time

    ★★½

  • 13 Sins

    ★★½

  • A Haunted House 2

    ★½

  • Transcendence

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • The Other Woman

    ★½

  • Draft Day

    ★★★

  • Bears

    ★★★

  • In the Blood

    ★★

  • Heaven Is for Real

    ★★½

  • The Quiet Ones

    ★★

  • Cesar Chavez

    ★★★

  • Sabotage

    ★★

  • Moms' Night Out

    ★★

  • Rob the Mob

    ★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★½

  • Rio 2

    ★★½

  • Divergent

    ★★½

  • The Single Moms Club

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Need for Speed

    ★★½

  • Veronica Mars

    ★★½

  • Neighbors

    ★★½

  • Chef

    ★★★

  • Noah

    ★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★½

  • Repentance

    ★½

  • The Bag Man

    ★½

  • Pompeii

    ★★½

  • About Last Night

    ★★½

  • Cuban Fury

    ★★½

  • 3 Days to Kill

    ★★

  • Winter's Tale

    ★★

  • Endless Love

    ★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★

  • Vampire Academy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

    ★★

  • That Awkward Moment

    ★½

  • Non-Stop

    ★★★

  • The Monuments Men

    ★★½

  • I, Frankenstein

    ★½

  • The Raid 2

    ★★½

  • Better Living Through Chemistry

    ★★

  • Obvious Child

    ★★★

  • Reasonable Doubt

    ★★

  • The Nut Job

    ★½

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★½

  • The Legend of Hercules

    ★½

  • Ride Along

    ★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★★

  • Grudge Match

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★½