RSS feed for Not Leonard

Not Leonard has logged 6,400 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Box

The Box

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thief

The Thief

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thief

The Thief

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fan

The Fan

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fan

The Fan

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fan

The Fan

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Darkness

In Darkness

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Die in Madrid

To Die in Madrid

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
EL

EL

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Terra Trema

La Terra Trema

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Utamaro and His Five Women

Utamaro and His Five Women

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Que Viva Mexico!

Que Viva Mexico!

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underworld

Underworld

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nibelungs

The Nibelungs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Missing Picture

The Missing Picture

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Closed Curtain

Closed Curtain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Retrieval

The Retrieval

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hours

Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry