Arianne has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry