Sort by

Matt has logged 61 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pagemaster

The Pagemaster

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Target: Harry

Target: Harry

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Making The Shining

Making The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Volcano

Volcano

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ernest Borgnine on the Bus

Ernest Borgnine on the Bus

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry