Sort by

Matt has logged 59 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Sings the Blues

Lady Sings the Blues

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2001: The Making of a Myth

2001: The Making of a Myth

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry