Sort by

Shane has logged 16 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Idols

Tokyo Idols

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Gemini

Gemini

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Resurrection of Gavin Stone

The Resurrection of Gavin Stone

2017
×
½
Read the review Edit this entry