Shane has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mooch Goes to Hollywood

Mooch Goes to Hollywood

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry