RSS feed for Shane

Shane has logged 34 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Therapy

Killer Therapy

2019
×
Edit this entry  
14
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry