Shane has logged 36 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riding Giants

Riding Giants

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1931
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
Read the review Edit this entry  
18
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

1985
×
Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Used Cars

Used Cars

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★★
Edit this entry  
11
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mother

Mother

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
Read the review Edit this entry  
09
Charade

Charade

1963
×
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
07
Blondie Johnson

Blondie Johnson

1933
×
Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry