Sort by

Shane has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
California Suite

California Suite

1978
×
Read the review Edit this entry  
28
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Ishtar

Ishtar

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Shane

Shane

1953
×
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitfall

Pitfall

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
Read the review Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trafic

Trafic

1971
×
Edit this entry  
08
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
Edit this entry  
06
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
Read the review Edit this entry