Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry