Red has logged 73 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mutiny of the Worker Bees

Mutiny of the Worker Bees

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Seduction School

The Seduction School

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy For Change

Crazy For Change

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Veinteañera, Divorciada y Fantástica

Veinteañera, Divorciada y Fantástica

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
You've Got This

You've Got This

2020
×
★½
Read the review Edit this entry