Richard has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mob

The Mob

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Junkers Come Here

Junkers Come Here

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Skin of Others

The Skin of Others

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Weather Diaries

The Weather Diaries

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fall

The Fall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Quiet

The Quiet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Idol

Idol

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safety Net

Safety Net

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Women of Steel

Women of Steel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descent

Descent

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ayaan

Ayaan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Hundred Years of Happiness

A Hundred Years of Happiness

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Our Law

Our Law

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Night

Groundhog Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I want to make a film about women

I want to make a film about women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her Own Music

Her Own Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mukbang

Mukbang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Obscura

Obscura

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Diving In

Diving In

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
GNT

GNT

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Coupe Bernard Tapine

La Coupe Bernard Tapine

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry