Dennis has logged 45 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alone

Alone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Beautiful Broken Brain

My Beautiful Broken Brain

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borgman

Borgman

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
More Than Honey

More Than Honey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Religulous

Religulous

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stereo

Stereo

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bay

The Bay

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Priest

Priest

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birthday Boys

Birthday Boys

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scrambled

Scrambled

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thresher

Thresher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alexia

Alexia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry