Sort by

Serena has logged 418 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
24
Saint

Saint

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
16
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Towelhead

Towelhead

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
Edit this entry  
01
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry