Serena has logged 21 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Hot Two Weeks: The Making of Heaven Knows What

A Hot Two Weeks: The Making of Heaven Knows What

2015
×
Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Disco

Disco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry