Sort by

Joan has logged 27 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cairo Time

Cairo Time

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Will Follow

I Will Follow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ayanda

Ayanda

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
English Only, Please

English Only, Please

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry