Sort by

therickderris has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tomorrow Night

Tomorrow Night

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summertime

Summertime

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry