Sort by

therickderris has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summertime

Summertime

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry