• Hustle

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Nobody

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Locked Down

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Duke

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★