Sort by

LAMONT has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Fanboy

13 Fanboy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Separation

Separation

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Beast

Dawn of the Beast

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shook

Shook

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry