RSS feed for TheRockerX

TheRockerX has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Primal

Primal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Fox

Black Fox

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★½
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Saga of Tanya the Evil Movie

Saga of Tanya the Evil Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Driven

Driven

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco Mademoiselle

Coco Mademoiselle

2011
×
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Exam

Exam

2009
×
★★★
Edit this entry