Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knock Knock, It's Tig Notaro

Knock Knock, It's Tig Notaro

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stan Lee

Stan Lee

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pinball: The Man Who Saved the Game

Pinball: The Man Who Saved the Game

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Running on Sand

Running on Sand

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Something Special

Hannah Gadsby: Something Special

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry