• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • Bilardo, the Soccer Doctor

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ½

  • Mad God

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Outside Noise

    ★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Coming 2 America

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★½

  • The Girl and the Spider

    ½

  • Friends and Strangers

    ★½

  • Flee

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★

  • A Farewell to Memory

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Summer of 85

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ½

  • The Hater

    ★★★★

  • Isabella

    ½

  • Bad Tales

    ★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Undine

    ★★★★½

  • Exile

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Lunchroom

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Overnight

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★

  • Midway

    ½

  • Doctor Sleep

    ½

  • 21 Bridges

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★