• A Ghost Story

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • Brick

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Fargo

    ★★★½