• Jerry & Marge Go Large

  • Hustle

  • Men

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

  • Candyman

  • Luca

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

  • Nobody

  • Malcolm & Marie

  • SanPa: Sins of the Savior

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

  • Soul

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★

  • Unpregnant

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Out

  • I Know This Much Is True

  • Middleditch & Schwartz

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Unabomber: In His Own Words

  • Onward

  • The Father

    ★★★½

  • Horse Girl

  • The Nest

  • Shirley

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • His House

  • Goldman v Silverman

  • The Intern - A Summer of Lust

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

  • Lynn + Lucy

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • In the Tall Grass

  • The Coldest Game

  • True History of the Kelly Gang

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

  • Babyteeth

    ★★★★

  • About Endlessness

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Float

  • My Skin, Luminous

    ★★★

  • Nimic

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Villa Empain