• Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Beta Test

    ★★

  • Infinite

    ★½

  • In the Heights

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Boogie

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Boss Level

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½