maddie has logged 12 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry