Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

  • Nope

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Hunt

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Outfit

  • Kimi

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Baby Assassins

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Pig

  • Boiling Point

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Gaia

    ★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★★

  • Tenet

  • In a Silent Way

  • Undine

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Sea Fever

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • The Fable

    ★★★½

  • Weathering with You