• Spiderhead

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • Bigbug

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Home Team

    ★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Voyeurs

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Last Mercenary

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Jolt

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Kommissar Dupin - Bretonische Spezialitäten

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★