Sort by
  • The Creator

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Last Summer

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Monster

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • Scrapper

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Kokomo City

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★