Sort by

Arlo has logged 275 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry