Sort by

Arlo has logged 38 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Necktie

Necktie

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima

Hiroshima

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
Edit this entry