• The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Bright

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

    ★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Wound

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★

  • Split

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½