thesnagel has logged 18 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wound

The Wound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry