• Cinderella

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Crisis

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

  • There Is No Evil

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Just 6.5

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • London Fields

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Vespiary

  • Damascus Time

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★★

  • Four Isfahani in Baghdad

    ½

  • La La Land

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★½