Sort by
  • Saltburn

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Do Revenge

  • My Policeman

  • Don't Worry Darling

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • A human through the eyes of a silent city

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Three Disperse

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Scream

  • Lindisfarne’s Geordie Genius: The Alan Hull Story

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • Boiling Point

  • Blue Weekend

  • Fire in My Belly

  • Four Roads

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Can't Get You Out of My Head

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Most Beautiful Boy in the World

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Ripper

  • The Call

  • Happiest Season

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Run

  • Another Round

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Tiger King

  • De mon âme à ton âme

  • The Invisible Man

  • Undine

    ★★★★

  • 365 Days

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Who Killed Little Gregory?

  • Lynn + Lucy

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag