Sort by

Sparks has logged 777 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freeman Velocity

Freeman Velocity

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Love Is All You Need?

Love Is All You Need?

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Immortals

Immortals

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kony 2012

Kony 2012

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dream Piece

Dream Piece

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Hope

The Christmas Hope

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Blessing

The Christmas Blessing

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Oscar

The Oscar

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Square

All Square

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bob the Butler

Bob the Butler

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Shoes

The Christmas Shoes

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elvis Meets Nixon

Elvis Meets Nixon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry