Sort by

The Spork has logged 28 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everest

Everest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightingale

Nightingale

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bronx Obama

Bronx Obama

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valley of the Sasquatch

Valley of the Sasquatch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bluebeard

Bluebeard

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Gigante

El Gigante

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Beyond

Batman Beyond

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No. 12: Heaven and Earth Magic

No. 12: Heaven and Earth Magic

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
05
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry