Sort by

Trev has logged 13 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry