Sort by

neve has logged 366 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lego DC Batman: Family Matters

Lego DC Batman: Family Matters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry