RSS feed for Rectum
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★
Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★
Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lasagna Cat - Telephone Sex Survey Results

Lasagna Cat - Telephone Sex Survey Results

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
07/27/1978

07/27/1978

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Edit this entry  
06
Popeye

Popeye

1980
×
★★½
Edit this entry  
06
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Edit this entry  
05
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Before Night Falls

Before Night Falls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
½
Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry  
14
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rad

Rad

1986
×
★★
Edit this entry