• Avatar 5

  • Avatar 2

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Expedition: Back to the Future

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Sheep Theater

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Pandemic

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★★

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★★

  • Not Alone in Here

  • Project 88: Back to the Future Too

  • Good Enough: Making Shadowed

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Chlorine

    ★★★★

  • Back To The Future - The Musical

    ★★★½

  • The Present

    ★★★

  • Winter in Paradise

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • White Eye

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Feeling Through

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½