Sort by
  • Fast X

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Three Months

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • American Girl

    ★★★½

  • Encanto

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Hating Peter Tatchell

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★